Led Aydınlatma

Led Aydınlatma

16.11.2015

Led Aydınlatma

Led aydınlatma ev ve iş yerlerinde iç ve dış mekanda kullanılması yanı sıra sağladığı elektrik tasarrufu yüksek ışık verimi uzun ampul ömrü güvenli ve sağlıklı olduğu için çağımızın en iyi aydınlatma türü olarak yerini almıştır.

Biz de Huzur Elektrik olarak gerek iç gerekse dış mekanda ev ve işyerlerinizde sizlere led aydınlatmadan yararlanmanızı sağlıyoruz.Cob led projektörler, cob led downlight armatürler, panel led armatürler, led ampuller, wallwasher led armatürler, şerit ledler, park ve bahçe led armatürleri ve diğer led armatürlerin satışını, montaj ve kurulumunu gerçekleştirerek sizleri led aydınlatma ile buluşturuyoruz.

NEDEN LED AYDINLATMASI TERCİH EDİLMELİ

Geleneksel ışık kaynaklarında enerjinin çoğu ısıya dönüşürken, LED’lerde bu oran çok daha düşüktür.Bu da az enerji tüketimiyle aynı miktarda aydınlatmaya olanak sağlar.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan ışık kaynaklarının büyük çoğunluğunda ampul ömrü 1000-5000 saat arasındadır.Endüstriyel aydınlatmada kullanılan ampullerde bu rakam 6000-12000 saattir.Bu sürenin sonunda ampul değişimi gerektiği gibi, floresan ve gaz deşarjlı ampullerde ateşleyici balast devresinin de bozulabileceği unutulmamalıdır.

LED’lerde iyi bir ısıl tasarım yapılır ve sabit akım sürücü devreleri kullanılırsa ömür 50000 saatin üzerinde olacaktır.

Işık kaynakları, ışığı yalnızca aydınlatacak alana vermek yerine her yöne doğru ışık yayımı yapar.Bu ışığı yönlendirmek için ise yansıtıcılar (reflektör) kullanılıriBu esnada ışık kayıpları oluştuğu gibi, ışığın homojen bir şerkilde iste nilen yüzeye düşmesi de tam olarak sağlanamaz.

LED’ler geniş bir açıyla tek bir yöne ışık verirler.Uydun merceklerle kullanıldığında, LED’lerle %80 ışık kullanımını sağlamak mümkündür.

LED’ler yüksek kalitede ışık sağlayarak renklerin güneş ışığı altında göründüğü gibi doğru görülmesini sağlar.Bazı gaz deşarjlı ampullerde %30 a kadar inebilen bu oran LED’lerde %95 e kadar ulaşabilmektediri

LED’li aydınlatma sistemleri düşük voltajla çalışmaktadır.Havada yanıcı gazların bulunabileceği ortamlarda kullanılan gaz deşarjlı ampullerin oluşturduğu arklardan dolayı yangın çıkma olasılığı LED’lerde yoktur.


alt text


alt text

Önceki makaleler
ABB Yumușak yolvericiler
ABB Yumușak yolvericiler

08.07.2015

ABB Yumușak yolvericiler Kompakt PSR serisi YENİ ve fonksiyonel PSE serisi Gelișmiș PST(B) serisi
Kaçak Akım Koruma Şalterleri
Kaçak Akım Koruma Şalterleri

09.06.2015

Kaçak Akım Koruma Şalterleri ve Elektrik akımının ve geriliminin insanlar üzerinde etkileri
ArTu Elektrik dağıtım panoları
ArTu Elektrik dağıtım panoları

26.05.2015

ArTu Elektrik dağıtım panoları